Jubilarse (met pensioen gaan)

Vervoeging van jubilarse (met pensioen gaan) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.

Jubilarse (met pensioen gaan)

Leermaterialen die dit werkwoord implementeren:

Categorie: b1

Module 4: Education and career (Education and career)

Les 29: Your work contract (Your work contract)

Basiswerkwoordsvormen

Infinitivo (Infinitief) Gerundio (Deelwoord) Participio (Deelwoord)
Jubilarse (met pensioen gaan) jubilándose (met met pensioen gaan) jubilado (gepensioneerde)

Jubilarse (met pensioen gaan): Werkwoordvervoegingstabellen

Indicativo (Aantonende wijs) Subjuntivo (Aanvoegende wijs)

Presente 

Spaans
(yo) me jubilo
(tú) te jubilas
(él/ella/usted) se jubila
(nosotros/nosotras) nos jubilamos
(vosotros/vosotras) os jubiláis
(ellos/ellas/ustedes) se jubilan

Pretérito perfecto 

Spaans
(yo) me he jubilado
(tú) te has jubilado
(él/ella/usted) se ha jubilado
(nosotros/nosotras) nos hemos jubilado
(vosotros/vosotras) os habéis jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se han jubilado

Subjuntivo presente 

Spaans
(yo) me jubile
(tú) te jubiles
(él/ella/usted) se jubile
(nosotros/nosotras) nos jubilemos
(vosotros/vosotras) os jubiléis
(ellos/ellas/ustedes) se jubilen

Subjuntivo pretérito perfecto 

Spaans
(yo) me haya jubilado
(tú) te hayas jubilado
(él/ella/usted) se haya jubilado
(nosotros/nosotras) nos hayamos jubilado
(vosotros/vosotras) os hayáis jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se hayan jubilado

Pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) me jubilaba
(tú) te jubilabas
(él/ella/usted) se jubilaba
(nosotros/nosotras) nos jubilábamos
(vosotros/vosotras) os jubilabais
(ellos/ellas/ustedes) se jubilaban

Pretérito pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) me había jubilado
(tú) te habías jubilado
(él/ella/usted) se había jubilado
(nosotros/nosotras) nos habíamos jubilado
(vosotros/vosotras) os habíais jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se habían jubilado

Subjuntivo pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) me jubilara/me jubilase
(tú) te jubilaras/te jubilases
(él/ella/usted) se jubilara/se jubilase
(nosotros/nosotras) nos jubiláramos/nos jubilásemos
(vosotros/vosotras) os jubilarais/os jubilaseis
(ellos/ellas/ustedes) se jubilaran/se jubilasen

Subjuntivo pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) me hubiera/me hubiese jubilado
(tú) te hubieras/te hubieses jubilado
(él/ella/usted) se hubiera/se hubiese jubilado
(nosotros/nosotras) nos hubiéramos/nos hubiésemos jubilado
(vosotros/vosotras) os hubierais/os hubieseis jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se hubieran/se hubiesen jubilado

Pretérito indefinido 

Spaans
(yo) me jubilé
(tú) te jubilaste
(él/ella/usted) se jubiló
(nosotros/nosotras) nos jubilamos
(vosotros/vosotras) os jubilasteis
(ellos/ellas/ustedes) se jubilaron

Pretérito anterior 

Spaans
(yo) hube jubilado
(tú) hubiste jubilado
(él/ella/usted) hubo jubilado
(nosotros/nosotras) hubimos jubilado
(vosotros/vosotras) hubisteis jubilado
(ellos/ellas/ustedes) hubieron jubilado

Subjuntivo futuro simple 

Spaans
(yo) jubilarme
(tú) jubilares
(él/ella/usted) jubilarse
(nosotros/nosotras) jubilarnos
(vosotros/vosotras) jubilaros
(ellos/ellas/ustedes) jubilarse

Subjuntivo futuro perfecto 

Spaans
(yo) me hubiere jubilado
(tú) te hubieres jubilado
(él/ella/usted) se hubiere jubilado
(nosotros/nosotras) nos hubiéremos jubilado
(vosotros/vosotras) os hubiereis jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se hubieren jubilado

Futuro simple 

Spaans
(yo) jubilaré
(tú) jubilarás
(él/ella/usted) jubilará
(nosotros/nosotras) jubilaremos
(vosotros/vosotras) jubilaréis
(ellos/ellas/ustedes) jubilarán

Futuro perfecto 

Spaans
(yo) me habré jubilado
(tú) te habrás jubilado
(él/ella/usted) se habrá jubilado
(nosotros/nosotras) nos habremos jubilado
(vosotros/vosotras) os habréis jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se habrán jubilado
Imperativo (Imperatief)

Imperativo 

Spaans
¡JUBÍLATE!
¡JUBÍLESE!
¡JUBILÉMONOS!
¡JUBILAOS!
¡JUBÍLENSE!

Imperativo negativo 

Spaans
¡No te jubiles!
¡No se jubile!
¡No nos jubilemos!
¡No os jubiléis!
¡No se jubilen!

Condicional simple 

Spaans
(yo) jubilarse jubilaría
(tú) jubilarse jubilarías
(él/ella/usted) jubilarse jubilaría
(nosotros/nosotras) jubilarse jubilaríamos
(vosotros/vosotras) jubilarse jubilaríais
(ellos/ellas/ustedes) jubilarse jubilarían

Condicional perfecto 

Spaans
(yo) me habría jubilado
(tú) te habrías jubilado
(él/ella/usted) se habría jubilado
(nosotros/nosotras) nos habríamos jubilado
(vosotros/vosotras) os habríais jubilado
(ellos/ellas/ustedes) se habrían jubilado