Wandelen (spazierengehen)

Konjugation des wandelen (spazierengehen) für alle Zeitformen mit Beispielsätzen und Übungen.

Wandelen (spazierengehen)

Lernmaterialien, die dieses Verb implementieren:

Kategorie: a1

Modul 5: Thuis (Zu Hause)

Lektion 37: Jouw huisdieren (Ihre Haustiere)

Infinitief Voltooid deelwoord
Wandelen (Spazierengehen) Gewandeld (gewandert)

Zeitformen

Aantonende wijs

Onvoltooid tegenwoordige tijd (OTT) 

Niederländisch
(ik) wandel
(jij/je/u) wandelt
(hij/zij/ze/het) wandelt
(wij/we) wandelen
(jullie) wandelen
(zij/ze) wandelen

Onvoltooid verleden tijd (OVT) 

Niederländisch
(ik) wandelde
(jij/je/u) wandelde
(hij/zij/ze/het) wandelde
(wij/we) wandelden
(jullie) wandelden
(zij/ze) wandelden

Voltooid tegenwoordige tijd (VTT) 

Niederländisch
(ik) heb gewandeld
(jij/je/u) hebt/gewandeld
(hij/zij/ze/het) heeft gewandeld
(wij/we) hebben gewandeld
(jullie) hebben gewandeld
(zij/ze) hebben gewandeld

Voltooid verleden tijd (VVT) 

Niederländisch
(ik) heb gewandeld
(jij/je/u) hebt gewandeld
(hij/zij/ze/het) heeft gewandeld
(wij/we) hebben gewandeld
(jullie) hebben gewandeld
(zij/ze) hebben gewandeld

Onvoltooid toekomende tijd (OTTk) 

Niederländisch
(ik) zal gewandeld hebben
(jij/je/u) zult gewandeld hebben
(hij/zij/ze/het) zal gewandeld hebben
(wij/we) zullen gewandeld hebben
(jullie) zullen gewandeld hebben
(zij/ze) zullen gewandeld hebben

Voltooid toekomende tijd (VTTk) 

Niederländisch
(ik) zal gewandeld hebben
(jij/je/u) zult/zal gewandeld hebben
(hij/zij/ze/het) zal gewandeld hebben
(wij/we) zullen gewandeld hebben
(jullie) zullen gewandeld hebben
(zij/ze) zullen gewandeld hebben
Conditionele wijs

Conditionele Tegenwoordige Tijd (CTT) 

Niederländisch
(ik) zou wandelen
(jij/je/u) zou wandelen
(hij/zij/ze/het) zou wandelen
(wij/we) zouden wandelen
(jullie) zouden wandelen
(zij/ze) zouden wandelen

Conditionele Verleden Tijd (CVT) 

Niederländisch
(ik) zou gewandeld hebben
(jij/je/u) zou gewandeld hebben
(hij/zij/ze/het) zou gewandeld hebben
(wij/we) zouden gewandeld hebben
(jullie) zouden gewandeld hebben
(zij/ze) zouden gewandeld hebben
Imperatief (gebiedende wijs)

Gebiedende wijs 

Niederländisch
Wandel!