Fare (doen)

Vervoeging van fare (doen) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.

Fare (doen)

Leermaterialen die dit werkwoord implementeren:

Categorie: a1

Module 2: Dalle ore alle stagioni (Van uren tot seizoenen)

Les 9: Giorni della settimana e momenti della giornata (Dagen van de week en dagdelen)

Infinito Participio passato
Fare (doen) Fatto (gedaan)

Werkwoordstijden

Indicativo

Presente 

Italiaans
(io) faccio
(tu) fai
(lui/lei) fa
(noi) facciamo
(voi) fate
(loro) fanno

Imperfetto 

Italiaans
(io) facevo
(tu) facevi
(lui/lei) faceva
(noi) facevamo
(voi) facevate
(loro) facevano

Passato prossimo 

Italiaans
(io) ho fatto
(tu) hai fatto
(lui/lei) ha fatto
(noi) abbiamo fatto
(voi) avete fatto
(loro) hanno fatto

Trapassato prossimo 

Italiaans
(io) avevo fatto
(tu) avevi fatto
(lui/lei) aveva fatto
(noi) avevamo fatto
(voi) avevate fatto
(loro) avevano fatto

Futuro semplice 

Italiaans
(io) farò
(tu) farai
(lui/lei) farà
(noi) faremo
(voi) farete
(loro) faranno

Futuro anteriore 

Italiaans
(io) avrò fatto
(tu) avrai fatto
(lui/lei) avrà fatto
(noi) avremo fatto
(voi) avrete fatto
(loro) avranno fatto

Condizionale

Condizionale presente 

Italiaans
(io) farei
(tu) faresti
(lui/lei) farebbe
(noi) faremmo
(voi) fareste
(loro) farebbero

Condizionale passato 

Italiaans
(io) avrei fatto
(tu) avresti fatto
(lui/lei) avrebbe fatto
(noi) avremmo fatto
(voi) avreste fatto
(loro) avrebbero fatto

Congiuntivo

Congiuntivo presente 

Italiaans
(io) faccia
(tu) faccia
(lui/lei) faccia
(noi) facciamo
(voi) facciate
(loro) facciano

Congiuntivo passato 

Italiaans
(io) abbia fatto
(tu) abbia fatto
(lui/lei) abbia fatto
(noi) abbiamo fatto
(voi) abbiate fatto
(loro) abbiano fatto

Congiuntivo imperfetto 

Italiaans
(io) facessi
(tu) facessi
(lui/lei) facesse
(noi) facessimo
(voi) faceste
(loro) facessero

Congiuntivo trapassato 

Italiaans
(io) avessi fatto
(tu) avessi fatto
(lui/lei) avesse fatto
(noi) avessimo fatto
(voi) aveste fatto
(loro) avessero fatto

Imperativo

Imperativo 

Italiaans
Fa'! / Fai!
Fa'! / Fai!
Faccia!
Facciamo!
Fate!