Morire (sterven)
Vervoeging van morire (sterven) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.
| Infinito |
Participio passato |
|
Morire
(sterven)
|
Morto
(gestorven)
|
Werkwoordstijden
Indicativo
Presente
| Italiaans |
| (io) muoio |
| (tu) muori |
| (lui/lei) muore |
| (noi) moriamo |
| (voi) morite |
| (loro) muoiono |
|
Imperfetto
| Italiaans |
| (io) morivo |
| (tu) morivi |
| (lui/lei) moriva |
| (noi) morivamo |
| (voi) morivate |
| (loro) morivano |
|
Passato prossimo
| Italiaans |
| (io) sono morto/sono morta |
| (tu) sei morto/sei morta |
| (lui/lei) è morto/è morta |
| (noi) siamo morti/siamo morte |
| (voi) siete morti/siete morte |
| (loro) sono morti/sono morte |
|
Trapassato prossimo
| Italiaans |
| (io) ero morto/ero morta |
| (tu) eri morto/eri morta |
| (lui/lei) era morto/era morta |
| (noi) eravamo morti/eravamo morte |
| (voi) eravate morti/eravate morte |
| (loro) erano morti/erano morte |
|
Futuro semplice
| Italiaans |
| (io) morirò |
| (tu) morirai |
| (lui/lei) morirà |
| (noi) moriremo |
| (voi) morirete |
| (loro) moriranno |
|
Futuro anteriore
| Italiaans |
| (io) sarò morto/sarò morta |
| (tu) sarai morto/sarai morta |
| (lui/lei) sarà morto/sarà morta |
| (noi) saremo morti/saremo morte |
| (voi) sarete morti/sarete morte |
| (loro) saranno morti/saranno morte |
|
Condizionale
Condizionale presente
| Italiaans |
| (io) morirei |
| (tu) moriresti |
| (lui/lei) morirebbe |
| (noi) moriremmo |
| (voi) morireste |
| (loro) morirebbero |
|
Condizionale passato
| Italiaans |
| (io) sarei morto/sarei morta |
| (tu) saresti morto/saresti morta |
| (lui/lei) sarebbe morto/sarebbe morta |
| (noi) saremmo morti/saremmo morte |
| (voi) sareste morti/sareste morte |
| (loro) sarebbero morti/sarebbero morte |
|
Congiuntivo
Congiuntivo presente
| Italiaans |
| (io) muoia |
| (tu) muoia |
| (lui/lei) muoia |
| (noi) moriamo |
| (voi) moriate |
| (loro) muoiano |
|
Congiuntivo passato
| Italiaans |
| (io) sia morto/sia morta |
| (tu) sia morto/sia morta |
| (lui/lei) sia morto/sia morta |
| (noi) siamo morti/siamo morte |
| (voi) siate morti/siate morte |
| (loro) siano morti/siano morte |
|
Congiuntivo imperfetto
| Italiaans |
| (io) morissi |
| (tu) morissi |
| (lui/lei) morisse |
| (noi) morissimo |
| (voi) moriste |
| (loro) morissero |
|
Congiuntivo trapassato
| Italiaans |
| (io) fossi morto/fossi morta |
| (tu) fossi morto/fossi morta |
| (lui/lei) fosse morto/fosse morta |
| (noi) fossimo morti/fossimo morte |
| (voi) foste morti/foste morte |
| (loro) fossero morti/fossero morte |
|
Imperativo
Imperativo
| Italiaans |
| — |
| Muori! |
| Muòia!/Mòia! |
| Moriamo! |
| Morite! |
|