Alimentar (voeden)

Vervoeging van alimentar (voeden) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.

Alimentar (voeden)

Leermaterialen die dit werkwoord implementeren:

Categorie: a2

Module 3: Planes para el fin de semana (Weekendplannen)

Les 18: Visita el campo (Bezoek het platteland)

Basiswerkwoordsvormen

Infinitivo (Infinitief) Gerundio (Deelwoord) Participio (Deelwoord)
Alimentar (voeden) Alimentando (aan het voeren) Alimentado (gevoed)

Alimentar (voeden): Werkwoordvervoegingstabellen

Indicativo (Aantonende wijs) Subjuntivo (Aanvoegende wijs)

Presente 

Spaans
(yo) alimento
(tú) alimentas
(él/ella/usted) alimenta
(nosotros/nosotras) alimentamos
(vosotros/vosotras) alimentáis
(ellos/ellas/ustedes) alimentan

Pretérito perfecto 

Spaans
(yo) he alimentado
(tú) has alimentado
(él/ella/usted) ha alimentado
(nosotros/nosotras) hemos alimentado
(vosotros/vosotras) habéis alimentado
(ellos/ellas/ustedes) han alimentado

Subjuntivo presente 

Spaans
(yo) alimente
(tú) alimentes
(él/ella/usted) alimente
(nosotros/nosotras) alimentemos
(vosotros/vosotras) alimentéis
(ellos/ellas/ustedes) alimenten

Subjuntivo pretérito perfecto 

Spaans
(yo) haya alimentado
(tú) hayas alimentado
(él/ella/usted) haya alimentado
(nosotros/nosotras) hayamos alimentado
(vosotros/vosotras) hayáis alimentado
(ellos/ellas/ustedes) hayan alimentado

Pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) alimentaba
(tú) alimentabas
(él/ella/usted) alimentaba
(nosotros/nosotras) alimentábamos
(vosotros/vosotras) alimentabais
(ellos/ellas/ustedes) alimentaban

Pretérito pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) había alimentado
(tú) habías alimentado
(él/ella/usted) había alimentado
(nosotros/nosotras) habíamos alimentado
(vosotros/vosotras) habíais alimentado
(ellos/ellas/ustedes) habían alimentado

Subjuntivo pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) alimentara/alimentase
(tú) alimentaras/alimentases
(él/ella/usted) alimentara/alimentase
(nosotros/nosotras) alimentáramos/alimentásemos
(vosotros/vosotras) alimentarais/alimentaseis
(ellos/ellas/ustedes) alimentaran/alimentasen

Subjuntivo pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) hubiera/hubiese alimentado
(tú) hubieras/hubieses alimentado
(él/ella/usted) hubiera/hubiese alimentado
(nosotros/nosotras) hubiéramos/hubiésemos alimentado
(vosotros/vosotras) hubierais/hubieseis alimentado
(ellos/ellas/ustedes) hubieran/hubiesen alimentado

Pretérito indefinido 

Spaans
(yo) alimenté
(tú) alimentaste
(él/ella/usted) alimentó
(nosotros/nosotras) alimentamos
(vosotros/vosotras) alimentasteis
(ellos/ellas/ustedes) alimentaron

Pretérito anterior 

Spaans
(yo) hube alimentado
(tú) hubiste alimentado
(él/ella/usted) hubo alimentado
(nosotros/nosotras) hubimos alimentado
(vosotros/vosotras) hubisteis alimentado
(ellos/ellas/ustedes) hubieron alimentado

Subjuntivo futuro simple 

Spaans
(yo) alimentare
(tú) alimentares
(él/ella/usted) alimentare
(nosotros/nosotras) alimentáremos
(vosotros/vosotras) alimentareis
(ellos/ellas/ustedes) alimentaren

Subjuntivo futuro perfecto 

Spaans
(yo) hubiere alimentado
(tú) hubieres alimentado
(él/ella/usted) hubiere alimentado
(nosotros/nosotras) hubiéremos alimentado
(vosotros/vosotras) hubiereis alimentado
(ellos/ellas/ustedes) hubieren alimentado

Futuro simple 

Spaans
(yo) alimentaré
(tú) alimentarás
(él/ella/usted) alimentará
(nosotros/nosotras) alimentaremos
(vosotros/vosotras) alimentaréis
(ellos/ellas/ustedes) alimentarán

Futuro perfecto 

Spaans
(yo) habré alimentado
(tú) habrás alimentado
(él/ella/usted) habrá alimentado
(nosotros/nosotras) habremos alimentado
(vosotros/vosotras) habréis alimentado
(ellos/ellas/ustedes) habrán alimentado
Imperativo (Imperatief)

Imperativo 

Spaans
¡Alimenta!
¡Alimente!
¡Alimentemos!
¡Alimentad!
¡Alimenten!

Imperativo negativo 

Spaans
No me alimente!
No te alimentes!
No se alimente!
No nos alimentemos!
No os alimentéis!

Condicional simple 

Spaans
(yo) alimentaría
(tú) alimentarías
(él/ella/usted) alimentaría
(nosotros/nosotras) alimentaríamos
(vosotros/vosotras) alimentaríais
(ellos/ellas/ustedes) alimentarían

Condicional perfecto 

Spaans
(yo) habría alimentado
(tú) habrías alimentado
(él/ella/usted) habría alimentado
(nosotros/nosotras) habríamos alimentado
(vosotros/vosotras) habríais alimentado
(ellos/ellas/ustedes) habrían alimentado