Comer (eten)

Vervoeging van comer (eten) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.

Comer (eten)

Leermaterialen die dit werkwoord implementeren:

Categorie: a1

Module 3: Día a día (Dag tot dag)

Les 15: Alimentación diaria (Dagelijks eten)

Basiswerkwoordsvormen

Infinitivo (Infinitief) Gerundio (Deelwoord) Participio (Deelwoord)
Comer (eten) Comiendo (aan het eten) Comido (gegeten)

Comer (eten): Werkwoordvervoegingstabellen

Indicativo (Aantonende wijs) Subjuntivo (Aanvoegende wijs)

Presente 

Spaans
(yo) como
(tú) comes
(él/ella/usted) come
(nosotros/nosotras) comemos
(vosotros/vosotras) coméis
(ellos/ellas/ustedes) comen

Pretérito perfecto 

Spaans
(yo) he comido
(tú) has comido
(él/ella/usted) ha comido
(nosotros/nosotras) hemos comido
(vosotros/vosotras) habéis comido
(ellos/ellas/ustedes) han comido
Missing tense!

Subjuntivo pretérito perfecto 

Spaans
(yo) haya comido
(tú) hayas comido
(él/ella/usted) haya comido
(nosotros/nosotras) hayamos comido
(vosotros/vosotras) hayáis comido
(ellos/ellas/ustedes) hayan comido

Pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) comía
(tú) comías
(él/ella/usted) comía
(nosotros/nosotras) comíamos
(vosotros/vosotras) comíais
(ellos/ellas/ustedes) comían

Pretérito pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) había comido
(tú) habías comido
(él/ella/usted) había comido
(nosotros/nosotras) habíamos comido
(vosotros/vosotras) habíais comido
(ellos/ellas/ustedes) habían comido

Subjuntivo pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) comiera/comiese
(tú) comieras/comieses
(él/ella/usted) comiera/comiese
(nosotros/nosotras) comiéramos/comiésemos
(vosotros/vosotras) comierais/comieseis
(ellos/ellas/ustedes) comieran/comiesen

Subjuntivo pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) hubiera/hubiese comido
(tú) hubieras/hubieses comido
(él/ella/usted) hubiera/hubiese comido
(nosotros/nosotras) hubiéramos/hubiésemos comido
(vosotros/vosotras) hubierais/hubieseis comido
(ellos/ellas/ustedes) hubieran/hubiesen comido

Pretérito indefinido 

Spaans
(yo) comí
(tú) comiste
(él/ella/usted) comió
(nosotros/nosotras) comimos
(vosotros/vosotras) comisteis
(ellos/ellas/ustedes) comieron

Pretérito anterior 

Spaans
(yo) hube comido
(tú) hubiste comido
(él/ella/usted) hubo comido
(nosotros/nosotras) hubimos comido
(vosotros/vosotras) hubisteis comido
(ellos/ellas/ustedes) hubieron comido

Subjuntivo futuro simple 

Spaans
(yo) comiere
(tú) comieres
(él/ella/usted) comiere
(nosotros/nosotras) comiéremos
(vosotros/vosotras) comiereis
(ellos/ellas/ustedes) comieren

Subjuntivo futuro perfecto 

Spaans
(yo) hubiere comido
(tú) hubieres comido
(él/ella/usted) hubiere comido
(nosotros/nosotras) hubiéremos comido
(vosotros/vosotras) hubiereis comido
(ellos/ellas/ustedes) hubieren comido

Futuro simple 

Spaans
(yo) comeré
(tú) comerás
(él/ella/usted) comerá
(nosotros/nosotras) comeremos
(vosotros/vosotras) comeréis
(ellos/ellas/ustedes) comerán

Futuro perfecto 

Spaans
(yo) habré comido
(tú) habrás comido
(él/ella/usted) habrá comido
(nosotros/nosotras) habremos comido
(vosotros/vosotras) habréis comido
(ellos/ellas/ustedes) habrán comido
Imperativo (Imperatief)

Imperativo 

Spaans
¡Come!
¡Coma!
¡Comamos!
¡Comed!
¡Coman!

Imperativo negativo 

Spaans
No coma!
No comas!
No coma!
No comamos!
No comáis!
Missing tense!

Condicional perfecto 

Spaans
(yo) habría comido
(tú) habrías comido
(él/ella/usted) habría comido
(nosotros/nosotras) habríamos comido
(vosotros/vosotras) habríais comido
(ellos/ellas/ustedes) habrían comido