Multiplicar (vermenigvuldigen)

Vervoeging van multiplicar (vermenigvuldigen) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.

Multiplicar (vermenigvuldigen)

Leermaterialen die dit werkwoord implementeren:

Categorie: a1

Module 1: Presentarse (Jezelf voorstellen)

Les 4: Números y contar (Cijfers en tellen)

Basiswerkwoordsvormen

Infinitivo (Infinitief) Gerundio (Deelwoord) Participio (Deelwoord)
Multiplicar (Vermenigvuldigen) Multiplicando (vermenigvuldigend) Multiplicado (Vermenigvuldigd)

Multiplicar (Vermenigvuldigen): Werkwoordvervoegingstabellen

Indicativo (Aantonende wijs) Subjuntivo (Aanvoegende wijs)

Presente 

Spaans
(yo) multiplico
(tú) multiplicas
(él/ella/usted) multiplica
(nosotros/nosotras) multiplicamos
(vosotros/vosotras) multiplicáis
(ellos/ellas/ustedes) multiplican

Pretérito perfecto 

Spaans
(yo) he multiplicado
(tú) has multiplicado
(él/ella/usted) ha multiplicado
(nosotros/nosotras) hemos multiplicado
(vosotros/vosotras) habéis multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) han multiplicado

Subjuntivo presente 

Spaans
(yo) multiplique
(tú) multipliques
(él/ella/usted) multiplique
(nosotros/nosotras) multipliquemos
(vosotros/vosotras) multipliquéis
(ellos/ellas/ustedes) multipliquen

Subjuntivo pretérito perfecto 

Spaans
(yo) haya multiplicado
(tú) hayas multiplicado
(él/ella/usted) haya multiplicado
(nosotros/nosotras) hayamos multiplicado
(vosotros/vosotras) hayáis multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) hayan multiplicado

Pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) multiplicaba
(tú) multiplicabas
(él/ella/usted) multiplicaba
(nosotros/nosotras) multiplicábamos
(vosotros/vosotras) multiplicabais
(ellos/ellas/ustedes) multiplicaban

Pretérito pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) había multiplicado
(tú) habías multiplicado
(él/ella/usted) había multiplicado
(nosotros/nosotras) habíamos multiplicado
(vosotros/vosotras) habíais multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) habían multiplicado

Subjuntivo pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) multiplicara/multiplicase
(tú) multiplicaras/multiplicases
(él/ella/usted) multiplicara/multiplicase
(nosotros/nosotras) multiplicáramos/multiplicásemos
(vosotros/vosotras) multiplicarais/multipicaseis
(ellos/ellas/ustedes) multiplicaran/multiplicasen

Subjuntivo pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) hubiera/hubiese multiplicado
(tú) hubieras/hubieses multiplicado
(él/ella/usted) hubiera/hubiese multiplicado
(nosotros/nosotras) hubiéramos/hubiésemos multiplicado
(vosotros/vosotras) hubierais/hubieseis multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) hubieran/hubiesen multiplicado

Pretérito indefinido 

Spaans
(yo) multipliqué
(tú) multiplicaste
(él/ella/usted) multiplicó
(nosotros/nosotras) multiplicamos
(vosotros/vosotras) multiplicasteis
(ellos/ellas/ustedes) multiplicaron

Pretérito anterior 

Spaans
(yo) hube multiplicado
(tú) hubiste multiplicado
(él/ella/usted) hubo multiplicado
(nosotros/nosotras) hubimos multiplicado
(vosotros/vosotras) hubisteis multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) hubieron multiplicado

Subjuntivo futuro simple 

Spaans
(yo) multiplicare
(tú) multiplicares
(él/ella/usted) multiplicare
(nosotros/nosotras) multiplicáremos
(vosotros/vosotras) multiplicareis
(ellos/ellas/ustedes) multiplicaren

Subjuntivo futuro perfecto 

Spaans
(yo) hubiere multiplicado
(tú) hubieres multiplicado
(él/ella/usted) hubiere multiplicado
(nosotros/nosotras) hubiéremos multiplicado
(vosotros/vosotras) hubiereis multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) hubieren multiplicado

Futuro simple 

Spaans
(yo) multiplicaré
(tú) multiplicarás
(él/ella/usted) multiplicará
(nosotros/nosotras) multiplicaremos
(vosotros/vosotras) multiplicaréis
(ellos/ellas/ustedes) multiplicarán

Futuro perfecto 

Spaans
(yo) habré multiplicado
(tú) habrás multiplicado
(él/ella/usted) habrá multiplicado
(nosotros/nosotras) habremos multiplicado
(vosotros/vosotras) habréis multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) habrán multiplicado
Imperativo (Imperatief)

Imperativo 

Spaans
¡multiplica!
¡multiplique!
¡multipliquemos!
¡multiplicad!
¡multipliquen!

Imperativo negativo 

Spaans
¡no multipliques!
¡no multiplique!
¡no multipliquemos!
¡no multipliquéis!
¡no multipliquen!

Condicional simple 

Spaans
(yo) multiplicaría
(tú) multiplicarías
(él/ella/usted) multiplicaría
(nosotros/nosotras) multiplicaríamos
(vosotros/vosotras) multiplicaríais
(ellos/ellas/ustedes) multiplicarían

Condicional perfecto 

Spaans
(yo) habría multiplicado
(tú) habrías multiplicado
(él/ella/usted) habría multiplicado
(nosotros/nosotras) habríamos multiplicado
(vosotros/vosotras) habríais multiplicado
(ellos/ellas/ustedes) habrían multiplicado