Facturar (inchecken)

Vervoeging van facturar (inchecken) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.

Facturar (inchecken)

Leermaterialen die dit werkwoord implementeren:

Categorie: a2

Module 1: Viajar: ¡A lo desconocido! (Reizen: op avontuur!)

Les 4: At the airport and in the plane (At the airport and in the plane)

Basiswerkwoordsvormen

Infinitivo (Infinitief) Gerundio (Deelwoord) Participio (Deelwoord)
Facturar (Inchecken) Facturando (facturerend) Facturado (Gefactureerd)

Facturar (Inchecken): Werkwoordvervoegingstabellen

Indicativo (Aantonende wijs) Subjuntivo (Aanvoegende wijs)

Presente 

Spaans
(yo) facturo
(tú) facturas
(él/ella/usted) factura
(nosotros/nosotras) facturamos
(vosotros/vosotras) facturáis
(ellos/ellas/ustedes) facturan

Pretérito perfecto 

Spaans
(yo) he facturado
(tú) has facturado
(él/ella/usted) ha facturado
(nosotros/nosotras) hemos facturado
(vosotros/vosotras) habéis facturado
(ellos/ellas/ustedes) han facturado

Subjuntivo presente 

Spaans
(yo) facture
(tú) factures
(él/ella/usted) facture
(nosotros/nosotras) facturemos
(vosotros/vosotras) facturéis
(ellos/ellas/ustedes) facturen

Subjuntivo pretérito perfecto 

Spaans
(yo) haya facturado
(tú) hayas facturado
(él/ella/usted) haya facturado
(nosotros/nosotras) hayamos facturado
(vosotros/vosotras) hayáis facturado
(ellos/ellas/ustedes) hayan facturado

Pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) facturaba
(tú) facturabas
(él/ella/usted) facturaba
(nosotros/nosotras) facturábamos
(vosotros/vosotras) facturabais
(ellos/ellas/ustedes) facturaban

Pretérito pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) había facturado
(tú) habías facturado
(él/ella/usted) había facturado
(nosotros/nosotras) habíamos facturado
(vosotros/vosotras) habíais facturado
(ellos/ellas/ustedes) habían facturado

Subjuntivo pretérito imperfecto 

Spaans
(yo) facturara/facturase
(tú) facturaras/facturases
(él/ella/usted) facturara/facturase
(nosotros/nosotras) facturáramos/facturásemos
(vosotros/vosotras) facturarais/facturaseis
(ellos/ellas/ustedes) facturaran/facturasen

Subjuntivo pluscuamperfecto 

Spaans
(yo) hubiera/hubiese facturado
(tú) hubieras/hubieses facturado
(él/ella/usted) hubiera/hubiese facturado
(nosotros/nosotras) hubiéramos/hubiésemos facturado
(vosotros/vosotras) hubierais/hubieseis facturado
(ellos/ellas/ustedes) hubieran/hubiesen facturado

Pretérito indefinido 

Spaans
(yo) facturé
(tú) facturaste
(él/ella/usted) facturó
(nosotros/nosotras) facturamos
(vosotros/vosotras) facturasteis
(ellos/ellas/ustedes) facturaron

Pretérito anterior 

Spaans
(yo) hube facturado
(tú) hubiste facturado
(él/ella/usted) hubo facturado
(nosotros/nosotras) hubimos facturado
(vosotros/vosotras) hubisteis facturado
(ellos/ellas/ustedes) hubieron facturado

Subjuntivo futuro simple 

Spaans
(yo) facturare
(tú) facturares
(él/ella/usted) facturare
(nosotros/nosotras) facturáremos
(vosotros/vosotras) facturareis
(ellos/ellas/ustedes) facturaren

Subjuntivo futuro perfecto 

Spaans
(yo) hubiere facturado
(tú) hubieres facturado
(él/ella/usted) hubiere facturado
(nosotros/nosotras) hubiéremos facturado
(vosotros/vosotras) hubiereis facturado
(ellos/ellas/ustedes) hubieren facturado

Futuro simple 

Spaans
(yo) facturaré
(tú) facturarás
(él/ella/usted) facturará
(nosotros/nosotras) facturaremos
(vosotros/vosotras) facturaréis
(ellos/ellas/ustedes) facturarán

Futuro perfecto 

Spaans
(yo) habré facturado
(tú) habrás facturado
(él/ella/usted) habrá facturado
(nosotros/nosotras) habremos facturado
(vosotros/vosotras) habréis facturado
(ellos/ellas/ustedes) habrán facturado
Imperativo (Imperatief)

Imperativo 

Spaans
¡Factura!
¡Facture!
¡Facturemos!
¡Facturad!

Imperativo negativo 

Spaans
No facture!
¡No factures!
¡No facture!
¡No facturemos!
¡No facturéis!

Condicional simple 

Spaans
(yo) facturaría
(tú) facturarías
(él/ella/usted) facturaría
(nosotros/nosotras) facturaríamos
(vosotros/vosotras) facturaríais
(ellos/ellas/ustedes) facturarían

Condicional perfecto 

Spaans
(yo) habría facturado
(tú) habrías facturado
(él/ella/usted) habría facturado
(nosotros/nosotras) habríamos facturado
(vosotros/vosotras) habríais facturado
(ellos/ellas/ustedes) habrían facturado