Füttern (voeden) - Werkwoordsvervoeging en oefeningen
Delen
Gekopieerd!
Vervoeging van füttern (voeden) voor alle werkwoordstijden met voorbeeldzinnen en oefeningen.
Infinitiv |
Partizip |
Füttern
(voeden)
|
gefüttert
(gevoerd)
|
Werkwoordstijden
Indikativ
Präsens
Delen
Gekopieerd!
|
Präteritum
Delen
Gekopieerd!
Duits |
Nederlands |
(ich) fütterte |
ik voedde |
(du) füttertest |
jij voedde |
(er/sie/es) fütterte |
hij/zij/het voedde |
(wir) fütterten |
wij voedden |
(ihr) füttertet |
jullie voedden |
(sie) fütterten |
zij voedden |
|
Perfekt
Delen
Gekopieerd!
|
Plusquamperfekt
Delen
Gekopieerd!
Duits |
Nederlands |
(ich) hatte gefüttert |
ik had gevoed |
(du) hattest gefüttert |
jij had gevoed |
(er/sie/es) hatte gefüttert |
hij/zij/het had gevoed |
(wir) hatten gefüttert |
wij hadden gevoed |
(ihr) hattet gefüttert |
jullie hadden gevoed |
(sie) hatten gefüttert |
zij hadden gevoed |
|
Futur I
Delen
Gekopieerd!
Duits |
Nederlands |
ich werde füttern |
ik zal voeden |
du wirst füttern |
jij zult voeden |
er/sie/es wird füttern |
hij/zij/het zal voeden |
wir werden füttern |
wij zullen voeden |
ihr werdet füttern |
jullie zullen voeden |
sie werden füttern |
zij zullen voeden |
|
Futur II
Delen
Gekopieerd!
Duits |
Nederlands |
ich werde gefüttert haben |
ik zal gevoed hebben |
du wirst gefüttert haben |
jij zult gevoed hebben |
er/sie/es wird gefüttert haben |
hij/zij/het zal gevoed hebben |
wir werden gefüttert haben |
wij zullen gevoed hebben |
ihr werdet gefüttert haben |
jullie zullen gevoed hebben |
sie werden gefüttert haben |
zij zullen gevoed hebben |
|
Konjunktiv II
Konjunktiv II Präsens
Delen
Gekopieerd!
Duits |
Nederlands |
(ich) fütterte |
ik voedde |
(du) füttertest |
jij zou voeden |
(er/sie/es) fütterte |
hij zou voeden |
(wir) fütterten |
wij zouden voeden |
(ihr) füttertet |
jullie zouden voeden |
(sie) fütterten |
zij zouden voeden |
|
Konjunktiv II Vergangenheit
Delen
Gekopieerd!
Duits |
Nederlands |
(ich) hätte gefüttert |
ik zou gevoed hebben |
(du) hättest gefüttert |
jij zou gevoed hebben |
(er/sie/es) hätte gefüttert |
hij/zij/het zou gevoed hebben |
(wir) hätten gefüttert |
wij zouden gevoed hebben |
(ihr) hättet gefüttert |
jullie zouden gevoed hebben |
(sie) hätten gefüttert |
zij zouden gevoed hebben |
|
Imperativ